AMACIMIZ DOĞRU İLAÇLAMA, DOĞRU UYGULAMA VE UYGULAMADA SÜREKLİLİK İLE HAŞERESİZ ORTAMLAR YARATMAKTIR .
Kill a Pest\ Uzap olarak, SAĞLIK BAKANLIĞI’N IN 27 OCAK 2005 TARİHLİ 25709 SAYILI YÖNETMELİĞİ GEREĞİNCE ‘’HALK SAĞLIĞI ALANINDA HAŞERİYE KARŞI İLAÇLAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDAKİ YÖNETMELİĞE Uygun olarak Marmaris de yerleşik sistemimizle haşere mücadelesinde, sorunlarınızı en kısa sürede çözüme ulaştırıyoruz.

 • KİLLAPEST HAŞERESİZ ORTAMLAR YARATIR.
 • 24 SAAT HİZMET
 • SAĞLIKŞI KALİTELİ,KUSURSUZ SERVİS…

HAŞERE VE KEMİRGEN İLAÇLAMASI İÇİN SEÇECEĞİNİZ İLAÇLAMA FİRMASININ TAŞIMASI GEREKEN ÖZELLİKLER;

Haşere ve kemirgen ilaçlaması yapan her kişi veya kurulusun profesyonel bir ilaçlama firması olduğu söylenemez.İlaçlama yaptıracağınız serviste aşağıda belirtilen nitelikleriaramanız basarı, sağlıklı ve kaliteli hizmet almanızı sağlayacaktır.
Deneyimli bir kuruluş mu?
İlaçlama sektöründe kaç yıllık bir geçmişi var?
Haşere ve kemirgen mücadelesi alanında eğitimleri, branşları, belgeleri var mı?
Referansları nerelerdir?
Kullanılan ilaçlar yasal ilaçlar mı?
Haşere ve kemirgen mücadelesi alanında gerekli belgeleri var mı?
Yasal belgelerini görmek isteyiniz.
İlaçlama ekipmanları yeterli mi?
Yapılan ilaçlama ile ilgili garanti verebiliyor mu?
Verilen ilaçlama hizmetini raporlayabiliyor mu?
Kullanılan ilaçların adları doküman olarak veriliyor mu?
Apartman Hamam Alışveriş Merkezi
Fabrika Tarla Araç / Araba
Fırın Market Dershane
Hastane Camii Okul / Okullar
Sağlık Ocağı Tatil Köyleri Ev / Konut
Hastaneler Havalimanı Yurt / Yurtlar
Mağaza İşyeri Yuva/ Yuvalar
Dükkan Bahçe Otogar
Otel / Oteller Park Üniversite
Pastane Piknik Alanı Manav
Pastaneler Ticaret Merkezi Okul Bahçesi
Bina Pansiyon Otomobil
Haşere veya kemirgenler için eczanelerden veya marketlerden alacağınız ilaçlar sadece bu haşere ve kemirgenlerin bir kısmını yok edebilir. Kalıcı bir sonuç alamazsınız. Bu haşere ve kemirgenler üremelerine devam ederler ve siz onları yok etmeye çalışırken giderek sayıları artar. Bu nedenle;haşere ve kemirgen türleri üzerinde insektisitler (ilaçlar) doğru miktarda, doğru şekilde bu alanda uzman kişilerce yapılmalıdır. Garanti ilaçlama elemanları evinizi istila edebilecek sayısız haşereyi tanımlama konusunda eğitilmiş ve onları bulmak için nereye bakması gerektiğini bilen profesyonellerdir. Böceklerin ve kemirgenlerin evin muhtelif bölgelerinde duvarlarınızın içerisinde, döşemenizin altında veya dolaplarınızda yaptıkları yuvalar tespit edilir ve evinizi kendisine yuva edinmiş zararlı haşere ve kemirgenlerin hangileri olduğu, nerelerde bulundukları ve onlardan kurtulmanız için ne yapılması gerektiği konularında tam bilgi sahibi olmanızı sağlayacak bir rapor sunulur.
Yaşadığınız mekanlara kullanılacak prestisitler, insektisitler (ilaçlar) düşük toksitise oranlarıyla insan sağlığını tehdit etmemektedir. İlaçlama sırasında hiçbir güçlük yaşamazsınız. Renksiz, leke yapmayan böcekleri yuvasından çıkaran, ani öldüren, kalıcılık oranı yüksek, toksitisesi düşük(insanlara zarar vermeyen), insan sağlığını tehdit etmeyen, her yerde uygulanabilir; Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığının onay verdiği ilaçları kullanmaktayız. İlaçlama sırasında sıkıntı çekmezsiniz. İlaçlarımız ev eşyalarınıza,giysilerinize, gıdalarınıza ve evcil hayvanlarınıza zarar vermez. Kullanılacak ilaçlar yürüyen ve uçan örneğin; hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma, örümcek, karınca, akrep, tahta kurusu, tahta kurdu, güve, oryantal hamam böceği, amerikan hamam böceği, bit, toz biti, tahta biti, pire, toz piresi, tatarcık, tespih böceği, arı, sinek, sivri sinek, kırk ayak, kertenkele, uyuz böceği, akarlar, mite, miteler, mayt, fare, ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, kene gibi böceklere ve kemirgenlere tüm vektörler üzerinde etkilidir.
Servis saatlerini size göre ayarlayacağımızdan günlük yaşantınız kesinlikle kesintiye uğramayacaktır.Haşere ve kemirgenler yaşadığımız habitatın 400 yıllık sahipleridirler. Işığımızı söndürüp yatağımıza yattığımız andan itibaren ortaya çıkarlar. İş yerinizde, evinizde, kısacası yaşadığınız her mekanda gördüğünüz her böcek veya kemirgen göremediğiniz bin böcek ve kemirgenin göstergesidir. Böcekler genelde karanlığı severler. Işığımızı söndürdüğümüzde ortaya çıkarlar, ışığımızı yaktığımızda kaçıp yuvalarına saklanırlar. Böcekler ve kemirgenler oldukça hızlı bir şekilde çoğalırlar.Örneğin; hamam böcekleri kapsüller halinde yumurtlarlar ve her bir kapsülün içerisinde 30 ile 40 adet yumurtaları bulunur. Yine ev faresi bir yılda 45 tane yavru fare doğurabilir. Böceklerin ve kemirgenlerin giremeyecekleri ev yoktur. Çeşitli şekillerde yaşadığımız mekanlaramutfak ilaçlamagirebilirler.Mesela; kedimizin veya köpeğimizin üzerinden, alışveriş çantamızla veya üzerimizden yaşadığımız mekanlara rahatlıkla girebilirler. Evimizin temiz olması yaşadığımız mekanda haşere veya kemirgen olmayacağı anlamına gelmez.
Böcek ilaçlama ciddi bir iştir, profesyonellik gerektirir. Böcek ilaçlama işini yapan her firma işinin ehli değildir. İlaçlama yaptıracağınız firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat ediniz. Neden haşere ilaçlaması yaptırmak gerekir? Haşereler ve fareler birçok hastalığın taşıyıcısıdır, birçok haşere türü çok çabuk ürer çoğalır. Örneğin hamam böceği, kalorifer böceği, pire, tahtakurusu, akrep, karınca, kene, kara Fatma, bit, gibi haşereler çok çabuk ürer çoğalır.

İlaclama öncesi ve sonrası yapmam gerekenler nelerdir

 • Sıvı ilaçlamalarda açıkta gıda bırakılmamalı, mutfakta bulunan tencere, tabak vs. gibi eşyalarınızın toplanıp üzerlerinin kapatılması veya kullanılmadan önce yıkanması gerekmektedir. Sıvı ilaçlama, kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılır. Uygulaması havalı pompa veya el motoru ile yapılır. Kokulu ilaçlama yapılırken; ilaçlama yapılan yerin kapı ve pencerelerinin kapalı olması gerekir. Uygulamadan sonra ilaçlama yapılan yerin birkaç saat kapalı tutulması gerekir. İlaçlama yapılan yerin en az yarım saat havalandırılması gerekir. Kokusuz ilaçlamada ise böyle bir uygulamaya ve ilaçlama yapılan yerin terk edilmesine gerek yoktur. JEL yöntemi ile yapılan ilaçlama uygulamalarında mekanınızı terk etmenize ve herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur.
İlaçlamadan sonra genel temizlik yapmam gerekir mi ?
 • Kokulu ilaçlama sonrası mekanınızı havalandırdıktan sonra gözle görülebilir yerlerde ıslak temizlik yapabilirsiniz. Gözle görülmeyen yerlerde
  ( koltuk altları, dolap içleri, buzdolabı arkası vb. ) ise, 15 gün sonra ıslak temizlik yapabilirsiniz. Genel temizliğin 15 gün sonra yapılmasının nedeni, yumurtalardan çıkacak haşereler için ilacın kalıcılığını sağlamaktır. Jel uygulamasında ise ilaçlama sonrası herhangi bir temizlik yapılmasına gerek yoktur.
Haşereler için hangi ilaç uygulamasını öneriyorsunuz?
 • Kokulu ilaçlama tüm haşere ( böcek ) türleri ( tahta kurusu, bit, pire, güve, hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, akrep, karınca, tespih böceği, akarlar, kulağa kaçan, fare, sıçan, çıyan, örümcek, kertenkele vb ) üzerinde etkilidir. Fakat uygulamadan önce yapılması gereken hazırlıkların ve riskinin fazla olmasından kaynaklı; bu uygulamanın yerine, uygulama öncesi herhangi bir hazırlığa ihtiyaç duyulmayan ve minimum riskli mikrokapsül (kokusuz) sıvı uygulamalarını veya jel uygulamalamalarını öneriyoruz.
Kokulu ilaçlama ile Mikrokapsül sıvı veya jel uygulama arasındaki fark nedir?
 • Diğer ilaçlama yöntemlerinde yapılması gereken ön hazırlıkların jel ve mikrokapsül sıvı ilaçlama için yapılması gerekmez.
 • Hasta, yaşlı ve çocukların bulunduğu ortamlarda jel ve mikrokapsül sıvı ilaçlama güvenle yapılabilir.
 • Jel ve mikrokapsül sıvı ilaçlama günün her saatinde, günlük işlerinizi aksatmadan uygulanabilir.
JEL ve MİKROKAPSÜL SIVI İLAÇLAMA’da

 • Evinizi terk etmek zorunda değilsiniz.
 • Uygulama öncesi hazırlık yapmanız gerekmiyor.
 • Uygulama sonrası temizlik yapmanız gerekmiyor.
 • Kapı ve pencerelerinizi kapatmanız gerekmiyor.
 • Koku yoktur.
 • Evcil hayvanlar zarar görmez.
 • 3 ay süre ile haşereler ölmeye devam eder.(Rezidüeldir)
 • Bu ilaçtan yiyerek ölen böcekleri, diğer böcekler de yer ve onlar da ölürler.
 • Bu ilaçtan yiyen böceklerin dışkılarını yiyen diğer böcekler de ölürler.
 • Elektrikli cihazlarınıza direkt uygulama yapılabilir; zarar görmezler. (Sadece jel uygulama)
 • İnsan sağlığı açısından herhangi bir risk yoktur.
İlaçlama esnasında mekanı terk etmem gerekiyor mu?
 • Kokulu olarak yapılan ilaçlamalarda mekanınızı birkaç saat terk etmeniz gerekiyor. Kokusuz olarak yapılan (tüm böcek ve kemirgenlere karşı) haşere ilaçlamalarında mekanınızı terk etmenize gerek yoktur. Uygulama sonrası mekanınızı hemen kullanabilirsiniz. Jel ve mikrokapsül sıvı uygulamalarında ilaçlama yapılan yerin terk edilmesi gerekmez. İlaçlama sırasında servis ekibimizin yanında bulunabilirsiniz.
İlaçlama sonrası ekibinizden herhangi bir belge ya da rapor alacak mıyım?
 • Evet. İlaçlama sonrasında servis sorumlusu tarafından, ilaç uygulaması yapılan alanlarda ne tür ilaçlar kullanıldığı, kullanılan bu ilaçların miktarlarını ve ekipmanların adları ile ilgili ayrıntıları içeren, servis sorumlunuz ve sizin ortak imzanızı taşıyan, şekli T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği’nde belirlenmiş, kesilmesinin ve br nüshasının yasal zorunluluk gereği sizde kalması gereken bir servis raporu verilecektir. Herhangi bir şey sormak istediğiniz taktirde firmamızı arayarak her türlü bilgiyi alabilirsiniz.
İlaçlama sonrasında haşere problemim giderilemezse ne yapmalıyım?
 • İlk yapmanız gereken hemen firmamıza ulaşmak..Bu konu ile ilgili firmamıza ulaştığınız andan itibaren en geç 24 saat içerisinde, firmamız teknik destek ekibi size ulaşacak ve “SPOT UYGULAMA” talebinizi alacaktır. Firmamız bünyesinde oluşturduğumuz “Pozitif Garanti Sistemi” gereği, yapılacak spot uygulama ücretsiz olacaktır. Firmamız, haşere mücadelesi tamamlanıncaya ve probleminiz çözülünceye kadar size destek olmaya devam edecektir.
Ev içinde ve dışında yapılan ilaçlamalar bitkilerimi veya ev hayvanlarımı etkiler mi?
 • Evet, Sadece bu ilaçlar kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınızı uzak tutmanız yeterli olacaktır. Bitkilerinize ve evcil hayvanlarınıza zarar vermez. Kokulu uygulamalarda evcil hayvanlarınızın 2 veya 3 saat kadar dışarıya çıkartılması gereklidir. Dışarı çıkartılması mümkün olmayan vs. mekanınızda akvaryumunuz varsa, uygulamadan önce akvaryum hava almayacak şekilde bantlanmalı ve üstüne ıslak havlu serilmelidir. Eğer bahçenize sıvı ilaçlama yapılmışsa, sadece bu sıvı ilaç kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınızı alandan uzak tutmanız yeterlidir.
Uygulamadan sonra böcek görülebilir mi?
 • Bazen kısa süre için görülebilir. Bunun nedeni, her bir böceğin etkilenebilmesi için önce yeterli dozda insektisiti (ilaç) bünyesine alması gerekliliğidir. İlacın ayrıca haşere tarafından deri ve ağız yolu ile de tüketilmesi gerekmektedir. Bazen uygulamadan sonra yoğun haşere hareketliliği gözlemleyebilirsiniz. Bunun nedeni, insektisite maruz kalan haşerelerin sinir sistemleri etkilendiğinden dolayı insektisit kalıntısından uzaklaşıyor olmalarıdır. Ayrıca kullanılan insektisitlerin “Flush Out” olarak adlandırılan özellikleri dolayısı ile, ilacın etkisinde olan haşere yuvasından dışarı doğru akın eder. Bu da kaynağın yok edilerek çözümün kalıcı olabilmesi için kullanılan gerekli bir yöntemdir.
Sizin ve/veya servis teknisyeninizin zararsız ve yasal materyal ve maddeleri kullandığından nasıl emin olabilirim?
 • İlk önce başvurduğunuz kuruluşun saygınlığından, daha sonra da mücadelenin tecrübeli ve iyi eğitimli operatörler tarafından yapıldığından emin olun. Pestisitler, doğal olarak zararlıyı yok etmek için dizayn edilmişlerdir ve tam olarak güvenli sayılamazlar. Eğer doğru şekilde uygulanırlarsa güvenlidirler. Özel bir sağlık probleminiz varsa, operatörlerden veya firmamızdan ilacın etiketini veya broşürünü isteyin. İçinde gerekli bilgileri bulabilirsiniz.
Bu işi kendim yapmaktansa sizi niçin kiralayım?
 • Tabii ki bu mücadeleyi kendinizin yapması da bir seçenektir. Ama etkili ve doğru yöntem kullanmak şartı ile… Çoğu kimse profesyoneller kadar eğitimli ve bilgili değildir. Mücadelede başarılı olmak için birçok kriteri kullanmak ve olumsuzlukları aşmak gerekir. Bir profesyonel operatör, sorunu çözmek için yeterli eğitim ve tecrübeye sahiptir. En uygun ve ekonomik çözümü sunma yeterliğindedir. Fakat siz yinede kendiniz bu işi yapacaksanız; çok dikkatli olun ! Halk sağlığı ilaçları kullanın ve etiketteki talimatlara uyun.